O Festiwalu

Szczęśliwa 13 KFB!!!

Przygotowania do XIII edycji Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki, są już bardzo zaawansowane. Tegoroczna impreza odbędzie się w sobotę 09 maja 2020r. w Katowickim Parku Leśnym w Katowicach Muchowcu. W bieżącym roku w ramach Festiwalu zostanie rozegrany PKO Półmaraton Katowicki. Bank PKO BP objął patronatem szereg pólmaratonów rozgrywanych na śląsku. Cykl imprez biegowych pod wspólną nazwą Korona Śląskich Półmaratonów obejmie nasz bieg na dystansie ponad 21km.

W 2020 roku AWF Katowice obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. Katowicki Festiwal Biegowy jako flagowa impreza biegowa organizowana przez Uczelnię nieznacznie zmienia formułę pólmaratonu naszym celem jest poprowadzenie biegu przez historyczne dzielnice Katowic - Giszowiec i Nikoszowiec. Oprócz tradycyjnego maratonu i półmaratonu, odbędą się biegi na 10 i 5 km, "Sztafeta Pokoleń" oraz Biegi dla dzieci i młodzieży.

Mistrzostwa Katowic w Nordic Walking zmieniają formułę na rajd Nordic Walking.

Start do wszystkich konkurencji odbędzie się w atrakcyjnym plenerze Katowickiego Parku Leśnego w majówkowej atmosferze. Zapewniamy wiele atrakcji dla całych rodzin i liczymy, że wiosenny i piknikowy charakter przypadnie Państwu do gustu. Zapraszamy wszystkich do udziału w Katowickim Festiwalu Biegowym 2020

Wybierz odpowiednia zakładkę z rozwijanego menu.