Rok 2014

Kalendarz imprez sportowych w roku 2014.

LP Nazwa  Link do strony WWW Termin Osoba odpowiedzialna
1 Puchar Silesia 2014 (Pływanie)    luty 2014 mgr Michał Skóra
2 Bal Sportowca   luty 2014 dr Dorota Szade
3 XVIII Regionalny Mityng Bowlingowy Olimpiad Specjalnych   kwiecień 2014 dr Andrzej Myśliwiec
4 Turniej Dzieci "Wiosenny Turniej Klas III"   kwiecień 2014 dr Jolanta Diaczuk
5 Finał Akademickich Mistrzostw Śląska w pływaniu o Puchar J.M. Rektora   maj 2014 mgr Michał Skóra
6 Zawody o Puchar Rektora w wyciskaniu sztangi leżąc   maj 2014 dr Artur Gołaś
7 Ogólnopolski Turniej Bocce oraz Regat Kajakowych Olimpiad Specjalnych   maj/czerwiec 2014 dr Andrzej Myśliwiec
8 Regaty o Puchar Rektora AWF   czerwiec 2014 dr Katarzyna Górska
9 V Mityng Lekkoatletyczny AWF - Festiwal Płotkarski   lipiec 2014 dr Bartłomiej Szade
10 Mistrzostwa Polski seniorów w szpadzie i szabli wrzesień 2014 AZS AWF Katowice
11 Mistrzostwa Polski seniorów w judo październik 2014 AZS AWF Katowice
12
VII Katowicki Festiwal Biegowy
VI Mistrzowstwa Polski w Biegu 24 h
  październik 2014
Magdalena Banaszak
Agnieszka Smykla
13
XXII Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Rybniku
  listopad 2014 dr Andrzej Myśliwiec
14 Turniej Dzieci "Mikołajkowy turniej przedszkolaków"   grudzień 2014 dr Jolanta Diaczuk
15 Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne dla Dzieci Szkół Podstawowych i I Klas Gimnazjum   czerwiec-wrzesień 2014 dr Marzena Paruzel-Dyja
16 Bieg Dzika 2014 - Impreza cykliczna 12 biegów   cały rok
Magdalena Banaszak
Agnieszka Smykla

Sprawozdania z imprez sportowych AWF Katowice 2014r.

7.  Sprawozdanie z Ogólnopolskiego Turnieju Bocce oraz Regat Kajakowych Olimpiad Specjalnych

W dniach 29.05 - 01.06 Chorzów i Katowice gościły zawodników Olimpiad Specjalnych z całej Polski, którzy spotkali się by rywalizować podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Bocce i IX Ogólnopolskich Regat Kajakowych. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Chorzowa Pan Andrzej Kotala. Impreza rozpoczęła się uroczystą Ceremonią Otwarcia, którą uświetniły występy akrobatyczne Pani Katarzyny Jastrzębskiej. Jej ewolucje na szarfach zapierały dech w piersiach i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Wspaniałego popisu umiejętności wokalno - instrumentalnych dostarczyli nam również artyści występujących zespołów muzycznych. Początek dobrej zabawie dał zespół "Leje na pokład" ze swoim bogatym repertuarem szant. Prawdziwe szaleństwo zaczęło się podczas występu zespołu "Tabu", który zgromadził pod scena niemal wszystkich uczestników ceremonii. 

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się dnia następnego. Miejscem zmagań kajakarzy była Dolina Trzech Stawów w Katowicach, zawodnicy bocce toczyli swoje zmagania w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Zawodnicy po przejściu preeliminacji rywalizowali w finałowych grupach sprawnościowych walcząc o najwyższe miejsca dające szanse występu w światowych igrzyskach w 2015 roku w Los Angeles. Stawka była, więc wysoka, jednak obserwując zawodników, radość towarzyszyła wszystkim, bez względu na zajęte miejsca. Ta umiejętność cieszenia się z nawet najmniejszych sukcesów to coś, co wyróżnia naszych zawodników z pośród innych sportowców.

W czasie trwania imprezy realizowany był również Program Zdrowi Sportowcy Olimpiad Specjalnych, podczas którego zawodnicy mogli zbadać swój stan zdrowia, uzyskać fachowe porady i otrzymać środki higieniczne i medyczne sprzyjające poprawie zdrowia. W sumie zrealizowano 4  programy zdrowotne: FUNfitness, Zdrowy Słuch, Zdrowe Oczy oraz Zdrowy Uśmiech.

 

9. Sprawozdanie z V Mityngu Lekkoatletycznego AWF Katowice

W dniu 02 lipca na stadionie AWF Katowice została zorganizowana impreza cykliczna V Mityng Lekkoatletyczny AWF Katowice. Organizatorami imprezy były: KS AZS-AWF Katowice, AWF Katowice, Urząd Miasta Katowice.

Osobami odpowiedzialnymi za stronę sportowo-organizacyjną byli dr Ronald Mehlich oraz dr Bartłomiej Szade - pracownicy Zakładu LA i Sportów Zimowych AWF Katowice.

W imprezie udział wzięło ponad 200 zawodników z całej Polski. Zawody odbywały się w 16 konkurencjach lekkoatletycznych:

Kobiety: 100m, 400m, 1500m, 100mppł, 400mppł,skok w dal, chód sportowy 5km

Mężczyźni: 100m, 400m, 1500m, 110mppł, 400mppł,skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, chód sportowy 5km

Zawody odbywały się zgodnie z wymogami PZLA dla tej rangi (tj. klasa sportowa imprezy – Mistrzowska Międzynarodowa) co wiązało się z koniecznością spełnienia rygorystycznych zasad szczególnie w przypadku pomiaru czasu oraz prowadzenia biura zawodów. W tym zakresie wykorzystano dofinansowanie z Wydziału Sportu i Turystyki UM Katowice w wysokości 4500 zł.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. W Czesie imprezy uzyskano bardzo dobre rezultaty szczególnie w skoku wzwyż (W.Thener 2.32c), rzucie oszczepem (M.Krukowski wynikiem 80,66m wykonał wskaźnik do udziału w ME 2014 w Zurichu), w biegu na 100m Michał Derus, ubiegłoroczny mistrz świata osób niepełnosprawnych, wygrał bieg na 100 m w czasie 10.51 (+1.9 m/s), aż o 0.21 sekundy szybciej od oficjalnego rekordu świata w kategorii T47.

                Katowickie zawody miały rangę międzynarodową, startowali u nas Meksykanie (głownie w chodzie sportowym) oraz zawodnicy z Białorusi i Ukrainy.

                Należy podkreślić że V Mityng Lekkoatletyczny AWF Katowice od kilku lat jest najlepszą imprezą tak wysokiej rangi (od roku 2012 zajmuje 6 miejsce w rankingu Mityngów Lekkoatletycznych PZLA). Sądząc po wynikach uzyskanych w ostatniej edycji, są duże szanse aby ta pozycja wzrosła.

                Dziękujemy bardzo za pomoc organizacyjną i finansową w przygotowaniu zawodów szczególnie Wydziałowi Sportu i Turystyki oraz Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta w Katowicach.

Z poważaniem

dr Bartłomiej Szade

Dyrektor organizacyjny Mityngu

 

 

Wybierz odpowiednia zakładkę z rozwijanego menu.