Siatkarki z awansem do finału AMP!

Obrazek:
W miniony weekend w Cieszynie odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Naszą uczelnię reprezentowało 14 siatkarek pod wodzą trenera Rafała Kalinowskiego. Trzydniowe zmagania nasza drużyna rozpoczęła od zwycięstwa 2:0 nad Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie. Kolejne dwa mecze fazy grupowej również zakończyły się zwycięstwami 2:0 kolejno z Politechniką Częstochowską oraz Politechniką Opolską i tym samym fazę grupową dziewczyny zamknęły na 1. miejscu. Niesamowite emocje i zacięta rywalizacja towarzyszyły sobotniemu wieczornemu spotkaniu, w którym naszym rywalem był zespół Politechniki Śląskiej Gliwice. Tak jak w Mistrzostwach Województwa Śląskiego, spotkanie zakończyło zwycięstwem (tym razem 2:0) dla AWF-u. Jednak najmilszą niespodziankę podopieczne trenera Kalinowskiego sprawiły nam w niedzielę, kiedy pokonały 2:1 obrończynie tytułu, aktualnego jeszcze akademickiego Mistrza Polski - Uniwersytet Opolski. W meczu finałowym nasze studentki uległy tylko Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu, w której składzie wystąpiły zawodniczki grające na co dzień w Lidze Siatkówki Kobiet. Tym samym nasza drużyna zakończyła rywalizację na II. miejscu i jako jedyny żeński zespół z województwa śląskiego awansowała do Finałów Mistrzostw Polski, które w drugi weekend maja odbędą się w Rzeszowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasza uczelnia wystąpiła w następującym składzie:
Aleksandra Buczek, Sandra Łebek, Katarzyna Malarz, Angelika Wystel, Patrycja Wardęga, Magdalena Kaszuba, Magdalena Kitka, Inez Pfeifer, Paulina Bałtrukiewicz, Alicja Krusiewicz, Wioleta Lach, Majka Szczepańska-Pogoda, Ewelina Wróbel, Anna Bartyzel.