Silesiada 2020 - Wspaniałe Występy Naszych Studentów

W miniony weekend, 6-8 listopada odbyła się Jedenasta Edycja Silesiady czyli eliminacje województwa śląskiego do Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku.

"Pierwszoroczniacy" godnie reprezentowali AWF KATOWICE w dyscyplinach: piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, koszykówka mężczyzn, futsal mężczyzn, pływanie kobiet i mężczyzn, tenis stołowy oraz biegi przełajowe kobiet i mężczyzn.

Rewelacyjnie spisały się męskie drużyny futsalu oraz koszykówki, wygrywając w swoich grupach wszystkie mecze i awansując tym samym do finału z pozycji pierwszego miejsca.

IMG_9091.md.jpgIMG_9258.md.jpg

Zespół koszykarzy I roku, w składzie: Krzymiński Tomasz, Chudzik Michał, Paluch Michał, Pawełka Filip, Dudek Karol, Adamus Piotr, Kłoszewski Kamil, Helbin Donatan, Gąsiorek Jakub
Trener: Litkowycz Ryszard

Na szczególną uwagę zasłużyły też występy naszych studentów w biegach przełajowych. W klasyfikacji kobiet reprezentantki naszej Uczelni zajęły całe podium, z kolei Panowie uplasowali się na drugim i czwartym miejscu.

20201107_1140531.md.jpg

20201107_1205411.md.jpg20201107_1206541.md.jpg

Nasi studenci wspaniale wypadli także w pływaniu, wywalczając złote, srebrne i brązowe medale w poszczególnych stylach.

Drużyny siatkarzy i siatkarek zajęły 2 miejsce.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Życzymy powodzenia tym, którym udało się wywalczyć awans do Ogólnopolskigo Finału. Jeśli obostrzenia pozwolą rozegra się on  4-6 grudnia w Wilkasach.

Przypominamy, iż podstawowym warunkiem wzięcia udziału w Finale jest posiadanie studenckiej legitymacji AZS – ISIC (zobacz szczegóły).