KOMUNIKAT DLA OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH ZA GRANICĄ

Szanowni Państwo, drodzy Studenci,

w związku z niezwykle dynamicznie zmieniającą się sytuacją międzynarodową, związaną z epidemią COVID-19 zalecamy ZASTOSOWANIE SIĘ DO WSZYSTKICH NADRZĘDNYCH WSKAZAŃ RZĄDU POLSKIEGO.

Zdajemy sobie sprawę, że zamknięcie granic i poważne ograniczenie lotów może wywoływać u Państwa niepokój - z naszej strony gwarantujemy, że gdy otrzymamy komplet informacji z pewnością zrobimy wszystko, co w naszej mocy aby Paśtwu pomóc.

Z poważaniem,

Piotr Rodak

Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą

‼️Oficjalny komunikat dla pasażerów‼️

Polska Rada Ministrów w interesie ochrony zdrowia publicznego i zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19:
▶️ Od 15 marca 00:00 2020 do 28 marca 2020 godz.23.59 zakazane jest wykonywania międzynarodowych lotów do każdego cywilnego portu lotniczego w Rzeczpospolitej Polskiej.
▶️ Zezwala się na przylot na teren Rzeczpospolitej Polskiej jedynie załogom lotniczym i pasażerom, którzy są obywatelami polskim oraz cudzoziemcom pod pewnymi warunkami.
▶️ Możliwe będą tylko przeloty międzynarodowe czarterowe, które będą przywoziły polskich obywateli.
▶️ Po przekroczeniu granicy polscy obywatele zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę. Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów.
▶️ Linie lotnicze zobowiązane są do zweryfikowania przed wylotem czy pasażerowie spełniają wszystkie warunki aby dostać się na terytorium Rzeczpospolitej Polski.

‼️ Rozporządzenie dotyczące granic będzie ważne przez 10 dni, z możliwością przedłużenia o 20 dni, a później o kolejny miesiąc.

‼️Dzisiejsze rejsy:

▶️ Przylatujący dzisiaj rejsami międzynarodowymi jeszcze na pokładzie samolotu wypełniają karty lokalizacyjne, które są zbierane przez personel i przekazywane służbom sanitarnym. Każdy pasażer na lotach międzynarodowych i krajowych podlega obowiązkowemu badaniu temperatury ciała. Temperaturę wykonuje personel pokładowy lub żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
▶️Cały czas na lotnisku funkcjonują służby ratownictwa sanitarno-medycznego służące pomocą pasażerom w każdej sytuacji problemów ze zdrowiem.
▶️ Prosimy pasażerów, aby na bieżąco monitorować status swoich lotów u przewoźników!