Zaproszenie na seminarium IROs Forum

Seminarium „Różnice międzykulturowe w środowisku akademickim – jak przełamywać stereotypy”, 29 listopada 2012 r.

Różnice kulturowe to aspekt, który w życiu akademickim powinien być stale obecny i  często poruszany i omawiany. W zglobalizowanym świecie akademickim umiejętność odpowiedniego reagowania na zachowania i oczekiwania studentów i pracowników przyjeżdżających do uczelni  z najróżniejszych zakątków Europy i świata  jest bowiem bardzo ważna. Czy pracownicy polskich szkół wyższych są przygotowani na spotkanie z przedstawicielami innych kultur?

Seminarium organizowane 29 listopada 2012 r. w Gliwicach powinno pomóc tym, którzy chcą się zmierzyć z tematem różnic międzykulturowych. Jest ono dedykowane do wszystkich osób, które mają bezpośredni kontakt ze studentami zagranicznymi, czyli przede wszystkim: przedstawicieli biur zajmujących się rekrutacją, dziekanatów, biur współpracy z zagranicą, biur rektorów i prorektorów ds. studenckich, pracowników domów studenckich, koordynatorów programu Erasmus oraz innych programów wymiany. Ale nie tylko –zapraszamy na nie wszystkich nauczycieli akademickich, których nasza oferta zainteresowała.

Rejestracja na to seminarium odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: http://www.polsl.pl/Jednostki/RW4/Strony/iro.aspx i potrwa do 20 listopada br. lub do wyczerpania się limitu miejsc.

Program seminarium dostępny jest tutaj